Zadanie Wykonane! Piławianka - Polonia 1:6!

Mecz młodej Polonii z przedostatnią drużyną ligi Piławianką Piława należał do spotkań, gdzie utrata punktów nie wchodziła w grę. Mimo braku kapitana polonistów Patryka Jaszka, jak i kontuzjowanego Oskara kulki wraz z niedysponowanym Mateuszem Jeł, zawodnicy musieli udowodnić wyższość nad drużyną gospodarzy. Sam mecz nie należał do najgorszych w wykonaniu Piławian, którzy mieli swoje szanse, jedną wykorzystując. Jednak błędy jakich się nie ustrzegli zdecydowały o zwycięstwie gości! Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, poloniści naskoczyli wysokim pressingiem na drużynę Piławianki, powodując już na samym początku problemy z wyprowadzeniem piłki. Dwie pierwsze groźne sytuacje stworzyli gospodarze, gdzie za pierwszym razem z dobrej pozycji strzał został zatrzymany przez bramkarza, by za chwile w kolejnej akcji piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Po tych sytuacjach do głosu doszli poloniści! Niestety sytuację "sam na sam" z bramkarzem nie wykorzystuję Norbert Bilski. W 12 minucie bardzo niebezpieczny faul na Bilskim i rzut wolny z okolic 18 metra na bramkę zamienia Patryk Dworakowski! Nie minęło 5 minut i dziwne zachowanie bramkarza gospodarzy, który zamiast piłki łapie zawodnika biegnącego do piłki i powala go w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienia Patryk Dworakowski. Chociaż piłka wpadła dopiero po dobitce. 2:0. Kolejna sytuacja "oko w oko" z bramkarzem Norberta Bilskiego tym razem wyłapany przez golkipera Piławian! W 35 minucie wrzutka z lewej strony Norberta Bilskiego na nie krytego Arka Kędziora, który pakuje piłkę do bezradnego w tej sytuacji bramkarza! Do przerwy wynik 0:3. W szatni sami poloniści nie byli jednak zadowoleni ze swojej gry. Stan murawy jak i warunki atmosferyczne na pewno też nie pomagały. Pierwsze 10 minut drugiej połowy były wyrównane. Obie drużyny wyszły zmotywowane by powalczyć o lepszy wynik. 56 minuta dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Michała Śnieżka na bramkę zamienia Patryk Dworakowski!!!!! Tym samym zdobywając swoją 13 bramkę w sezonie po 10 rozegranych przez niego meczach! Odpowiedź na te trafienie miała miejsce już w 63 minucie. Patryk Szela popełniając błąd pójścia "na raz" wypuszcza zawodnika gospodarzy gdzie przed sobą miał tylko bramkarza. Precyzyjny silny strzał przy słupku zapewnia gospodarzą bramkę honorową! 67 minuta i indywidualna akcja Michała Śnieżka zakończona strzałem z ostrego kąta, który bo rykoszecie od obrońcy wpada do bramki! Od 70 minuty trener Polonistów Wojciech Siewruk zaczął wprowadzać zmienników którzy pokazali się z dobrej strony. 81 minuta i  złe zachowanie zmienionego w końcówce bramkarza, który prokuruję jedenastkę za faul na naszym zawodniku! Rzut karny na bramkę tym razem zamienia Arek Kędzior! 1:6!!! Trzeba dodać że były to 2 premierowe trafienia Arkadiusza dla naszej drużyny! Gratulujemy i oczekujemy jeszcze więcej! Szkoda niektórych nie wykorzystanych sytuacji ,które miały miejsce w końcówce spotkania. Zadanie zostało wykonane! 3 punkty wracają do Ząbkowic i już za tydzień kolejny wyjazd do Strzegomia z miejscowym AKS-em!

Serdecznie zapraszamy również na jutrzejszy mecz, gdzie nasi seniorzy podejmują u siebie drużynę Harnasia Starczówek. Jest to pojedynek trzeciej i czwartek drużyny ligi!!! 11:00!