Trzy punkty wracają do Ząbkowic!!! AKS Strzegom - Polonia Ząbkowice 0:2!!!

To był ten mecz! Dzisiejszego dnia młodzi poloniści przed sobą mieli bardzo ciężki mecz. Spotkanie wyjazdowe do Strzegomia z miejscowym AKS-em. Zespół gospodarzy który słabo wszedł w ligę z początku. Pod koniec rundy prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. W 6 ostatnich meczach zdobyli 13 punktów. W tym remis z liderującym na tą chwilę Piastem Nowa Ruda! W pierwszej połowie Poloniści grali bardzo imponująco. Rozgrywanie z pierwszej piłki, wygrywane pojedynki 1 na 1, szybka i mądra gra, jednak to nie starczało... Brakowało w okolicach pola karnego ostatniego dokładnego podania. Musiały one być bardzo dokładne, ponieważ rosły i bardzo dobrze dysponowany bramkarz AKS-u grał imponująco na przed polu, skracając każde podanie i łapiąc nie jeden groźny strzał. Wyśmienite sytuacje w pierwszej połowie miał Patryk Szela, którego strzał lecący w same okienko bramki wybronił bramkarz. w ok 30 minucie sytuacje ze skrzydła, sam na sam nie wykorzystał Arkadiusz Kędzior. Po raz kolejny lepszy okazał się bramkarz. Sytuacje gospodarzy opierały się na kontrach, kiedy to długimi piłkami uruchamiali skrzydłowych. W większości sytuacje były przerywane. Niektóre kończyły się niebezpiecznymi stałymi fragmentami, zwyczaj nie przynosiły pożytku gospodarzą. 0:0 po 45 minutach, W drugiej połowie goście pokazali swoją wyższość! Już w 50 minucie po wrzutce Michała Śnieżka bramkę z główki zdobywa Patryk Jaszek! Gra do 70 minuty toczyła się pod dyktando polonistów. Niestety faul Patryka Wołożonka na zawodniku, który wychodził sam na sam kończy się czerwoną kartką. Poloniści przez ponad 20 minut musieli sobie radzić w dziesiątkę. Wtedy do głosu doszli gospodarze. Składne akcje najczęściej prawym skrzydłem, po których bywało niebezpiecznie. Wiele stałych fragmentów jak i strzałów. Najczęściej blokowanych lub niecelnych! Po doliczeniu 4 minut przez sędziego, bardzo inteligentnie Ząbkowiczanie utrzymywali się na połowie rywala nie oddając im piłki, często grając pod faul. Po jednej kontrze w 94 minucie  padła decydująca bramka, kiedy to Patryk Jaszek ze skrzydła wycofuje piłkę po ziemi i pięknym technicznym strzałem z piętki na bramkę zamienia Patryk Dworakowski!!! Te zwycięstwo pozwala Polonistą wskoczyć na pozycje wicelidera! Brawo Brawo Brawo!