Polonia Ząbkowice - Bielawianka Bielawa 3:0!!!!!

Dzisiejszy mecz pomiędzy gospodarzem Polonią Ząbkowice Śląskie, a Bielawianką Bielawa zapowiadał się naprawdę ciężko. Poloniści osłabieni brakiem 5 zawodników. (Patryk Dworakowski, Michał Śnieżek, Oskar Kulka, Dominik Danek i Damian Cupiał) Przystąpili do meczu jednak bardzo skoncentrowani. Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Goście zagrozili już w pierwszych minutach, gdy ze skrzydła zawodnik Bielawianki nie trafił do bramki z ostrego kąta. Kolejna akcja Bielawianki kończy się uderzeniem z okolic 16 metra w poprzeczkę! Po tych sytuacjach do głosu doszli gospodarze. Wrzutka w pole karne na 6 metr, na Alana Kowalczuka który nie kryty źle trafia w piłkę i uderza wprost w bramkarza. Chwile później przytomny odbiór piłki w okolicach 25 metra przez Norberta Bilskiego i precyzyjny strzał w sam róg bramki! 1:0! Nie minęło 10 min i odgwizdany rzut karny dla gospodarzy za faul na Marcinie Porębie! Pewnie wykonana 11-stka przez Patryka Jaszka! 2:0 . W między czasie kapitalny strzał, który oddał Norbert Bilski z okolic 12 metra pięknie wybroniony przez dobrze dysponowanego bramkarza przyjezdnych. W drugiej połowie gospodarze chcąc odrobić straty nastawili się na długie piłki na wysuniętego napastnika i skrzydłowych. Tutaj trzeba pochwalić linie obrony i bramkarza polonistów, którzy bardzo dobrze współpracowali i nie dopuścili do straty bramki! Ozdobą meczu na pewno jest bramka Marcina Poręby na 3:0 w 64 minucie meczu! Zawodnik zwiódł 2 obrońców i za pola karnego bardzo mocnym i celnym uderzeniem pakuje piłkę w bramce tuż przy prawym słupku! W drugiej połowie każda z drużyn miała jeszcze kilka sytuacji do strzelenia bramki, jednak wynik nie uległ już zmianie! W tym meczu ze względu na niedyspozycje kilku graczy z podstawowego składu szanse dostali rezerwowi. Trzeba przyznać że wykorzystali ją i pokazali że nie ustępują w żadnym aspekcie! Brawo!