DERBY DLA POLONII!!! Zamek - Polonia 1:2!!!

W tą niedzielę 11.09.2016 o godz. 14:00 odbył się mecz derbowy pomiędzy gospodarzem Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki a Polonią Ząbkowice Śląskie. Mecz rozgrywany na pełnym słońcu, w bardzo wysokiej temperaturze, która nie sprzyjała zawodnikom i ich zdrowiu. Niestety nie obyło się bez przykrego incydentu z udziałem karetki, kiedy to Marcin Klimczuk (Polonia Ząbkowice) Zemdlał na boisku z przegrzania organizmu... Szybkiego powrotu to zdrowia Marcin!!! Przebieg meczu bardzo wyrównany, Dużo gry w środku pola z kilkoma dogodnymi sytuacjami obu zespołów. Pierwsi na prowadzenie wyszli poloniści! Strzał Michała Śnieżka odbity przez bramkarza gości Mateusza Trybka i dobitka w wykonaniu Norberta Bilskiego! 1:0! W drugiej połowie po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Wejście zawodnika Zamku Dominika Rrząsy, pomiędzy linie obrony gości i strzał z okolic 16 metra, po rykoszecie znalazł się w bramce 1:1. Jednak ostatnie słowo należało do Polonistów! Wrzutka Norberta Bilskiego do Patryka Jaszka w pole karne, Walka pomiędzy nim a obrońcą gospodarzy. Piłkę w ostatniej chwili oddana Michałowi Śnieżkowi! Który precyzyjnym strzałem po ziemi z prawej strony pola karnego umieszcza jąsiatki rywali!! 2:1 Wynik nie uległ zmianie i to Poloniści mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa!

Wyniki 5 kolejki spotkań:

Orzeł Lubawka 6:1 Sparta Ziębice
Włókniarz Głuszyca 1:1 Piławianka Piława Górna